Skip to product information
1 of 4

books

Leaders : My First Leaders - книга на англиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Серија: Little People Big Dreams
Формат: Тврд повез, 20 страници
Издавач: Frances Lincoln Publishers Ltd
Отпечаток: Детски книги на Френсис Линколн
Објавено: 7 септември 2021 година
Класификација: За деца в 0-2 години, Сликовници, Уметност: општ интерес (детски / тинејџерски), Луѓе и места (детски / тинејџерски)
Возраст: Деца / Малолетни
Тежина: 362 g
Димензии: 187 x 185 x 18 (мм)

Овој целосно нов буквар од книга - од серијата „Мали луѓе, ГОЛЕМИ СОНИШТА“ во повеќе милиони примероци - ги запознава најмладите сонувачи со најсаканите лидери во светот. „Здраво мал лидер! Ајде да научиме за храброста, храброста и добрината. Има многу лидери кои некогаш биле млади како тебе“. Вклучувајќи ги негуваните омилени, како и некои нови лидери од серијата, запознајте го вашето бебе со големи лидери од историјата и денес.

Со целосно нов лирски текст што е забавно да се чита гласно на бебето, оваа инспиративна книга на табла вклучува шарени, волшебни илустрации на Роза Паркс, Грета Тунберг, Мартин Лутер Кинг Џуниор, Малала Јусафзаи, Хариет Табман, Рут Бадер Гинсбург, Махатма Ганди и Коразон Акино. Leaders е совршен прв прајмер за зајакнување за бебиња и мали деца. Little People, BIG DREAMS е бестселер серија на книги и едукативни игри кои ги истражуваат животите на извонредните луѓе, од дизајнери и уметници до научници и активисти.

Сите тие постигнаа неверојатни работи, но секој го започна животот како дете со сон. Оваа охрабрувачка серија нуди инспиративни пораки за деца од сите возрасти, во низа формати. Книгите на таблата се кажани со едноставни реченици, совршени за гласно читање на бебиња и мали деца.

Верзиите со тврда верзија претставуваат проширени приказни за почетните читатели. Подароците во кутии ви овозможуваат да соберете избор на книги по тема. Хартиените кукли, картичките за учење, игрите за совпаѓање и другите забавни алатки за учење обезбедуваат уште повеќе начини да им го направат животот на овие примери достапни за децата.

Инспирирајте ја следната генерација на извонредни луѓе кои ќе го променат светот со мали луѓе, големи соништа!

Materials

Dimensions

Care information