Skip to product information
1 of 2

mushie

FRIGG Fairytale 2 цуцли латекс - Малата сирена/ Палчица

Regular price ден 600.00 MKD
Regular price Sale price ден 600.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Линијата на FRIGG цуцлите е изработена од природен латекс и е осмислена за удобноста на вашето бебе. Надворешната кривина на цуцлата ја штити нивната деликатна кожа, додека надворешните карактеристики, како што се воздушните дупки и заштитна рачка обезбедуваат вашето бебе да остане безбедно. Достапни во низа нежни бои, цуцлите FRIGG се прекрасен додаток во вашата колекција најважни производи за бебиња.

Детали
Брадавицата на цуцлата е изработена од 100% природен гумен латекс.
100% без БПА, ПВЦ и фталати.
Дизајнирано и произведено во Данска.


Грижа
Секогаш стерилизирајте ја секоја цуцла пред употреба со миење со топла вода и оставете ја да се исуши. Од хигиенски причини, препорачуваме да ја отфрлите цуцлата најдоцна по 3-4 месеци.

Materials

Dimensions

Care information