Skip to product information
1 of 2

mushie

FRIGG првите цуцли за бебе - пакување од 4 - Сина

Regular price ден 1,100.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,100.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
За новите родители изборот на цуцла знае да е тежок процес и треба време за да сфатат која цуцла е најдобра за нивното малечко.
Комплетот „Првите цуцле за бебе“ на FRIGG составен од 4 различни FRIGG цуцли со различни материјали на брадавиците и форми на брадавици им дава можност на родителите да пробаат разни цуцли за да откријат која им се допаѓа на нивното бебе најмногу.

1 x FRIGG Пеперутка (големина 1, анатомска брадавица во медицински силиконски)
1 x FRIGG Fairytale (големина 1, кружна брадавица во природна гума)
1 x FRIGG Daisy (големина 1, тркалезна брадавица во силикон за медицинска класа)
1 x FRIGG Lucky (симетрична брадавица во силикон за медицински квалитет)
Првите цуцли за бебе на FRIGG со состојат од пакување од 4 цуцли

100% дизајнирани во Данска
100% произведени во Данска
Од безбедносни причини, секоја цуцла FRIGG се подложува на различни тестови кои го симулираат стресот на кој е изложена цуцлата.
Материјал за заштита: полипропилен (PP)
Безбедносен стандард: En1400 + А2 тест
Големина на брадавиците 1: 27 mm
Упатства за нега на FRIGG цуцлите

Во сад ставете ја цуцлата и прелијте ја со врела вода. Оставете да кисна 3-5 минути. Не потопувајте повеќе од 5 минути. Отстранете го и ставете го на рамна површина да се исуши на воздух. Не употребувајте стерилизатори, микробранови или машини за миење садови. За оптимална безбедност и хигиена, препорачуваме да ја фрлите цуцлата по 1-2 месеци постојана употреба. Секогаш проверувајте ја цуцлата пред употреба, и фрлете ја при првите знаци на оштетување или истрошеност

Materials

Dimensions

Care information