Skip to product information
1 of 6

liewood

Liewood Јани бодиња - Праска/школки микс (2 бодиња)

Regular price ден 2,650.00 MKD
Regular price Sale price ден 2,650.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Пакување од 2 бодиња од органски памук

Неверојатно мек и нежен на кожата на вашето малечко, Јани бодињата со долги ракави се направени од квалитетен органски памук и истите обезбедуваат цврсто и удобно вклопување.

ЗА ПРОИЗВОДОТ
• Материјал: 95% органски памук и 5% еластин
• Еластанот обезбедува идеално вклопување
• Долги ракави
• Пакување од 2

ДЕТАЛИ
Димензии: Големина 74-92

Состав на материјал
100% органски памук

Својства на материјалот
Без штетни хемикалии како: ѓубрива и пестициди
Мек, висококвалитетен

Одржливост и производство
Органскиот памук е дефиниран како памук кој се одгледува без употреба на никакви хемикалии како што се ѓубрива и пестициди. Целиот памук што се користи во ткаените и плетените производи на LIEWOOD е од органски извори.

Земја на производство
Турција

НЕГА
Се мие во машина за 30 степени
Не се суши во машина за сушење
Пеглајте го  на тивок оган
Се мие со слични бои

Materials

Dimensions

Care information