Skip to product information
1 of 5

mushie

Силиконски сад за замрзнување на храна - Ветар

Regular price ден 1,200.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,200.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Замрзнете порции од храна за вашето бебе во садот за замрзнување на храна за бебиња на Mushie! Совршен е за складирање храна и млеко за најмалите и ќе го поедностави целиот процес на подготовка. Меката силиконска основа ви овозможува лесно да ја извадите замрзнатата храна за бебиња, а проѕирниот пластичен капак го спречува излевањето и ја заштитува храната од мириси. Деветте чаши содржат по 4,5 мл. лесното мерење. Садот за замрзнување на храна за бебиња може да се користи и како обичен сад за коцки мраз откако ќе заврши фазата на детска храна.

Материјал: Послужавник (силикон за храна) + капак (ПП-пластика)
Димензии: 18,4 х 18,4 х 3,8 см

Може да се мие во машина за садови

Materials

Dimensions

Care information