Skip to product information
1 of 1

mushie

Силиконски лажички за хранење - Слонова коска

Regular price ден 650.00 MKD
Regular price Sale price ден 650.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Воведете му цврста храна на вашето бебе со силиконските лажици за хранење на Mushie!

Тие се направени од материјал без хемикалии, а мекиот силиконски врв ги штити чувствителните непца на вашето бебе и новопораснатите заби.
Направете го оброкот позабавен за вашето бебе со овие прекрасни лажици погодни за бебиња во различни бои.


Детали за силиконски лажици за хранење Mushie:
Вклучувајќи: 2 x силиконски лажици за хранење
Големина: прибл. 16 см.
Материјал: силикон за храна
Задолжителен е надзорот од возрасни кога се користи лажицата
Фрлете ги при првиот знак на оштетување.


Инструкции за нега на силиконски лажици за хранење Mushie:
Исчистете со топла вода и сапун или во машина за садови.
Не печкајте во микробранова, пареа или стерилизирајте

Materials

Dimensions

Care information