Skip to product information
1 of 3

mushie

Силиконски лажички за хранење - Румена и песок

Regular price ден 700.00 MKD
Regular price Sale price ден 700.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Направени без 100% БПА и без хемиски материјали, нашите силиконски лажици се совршени за хранење на вашето бебе. Мекиот силиконски врв ги штити чувствителните непца и новите заби на вашето бебе, правејќи го времето за оброк пријатно за вас и вашето малечко!

За чистење, измијте со топла вода и сапуница и оставете да се исуши.

Грижа:

Измијте ги пред употреба. Не се користат во микробранова печка, или во стерилизатор. Доколку се оштетат веднаш фрлете ги и заменете ги. Не дозволувајте детето да оди или да трча додека ја носи лажицата. Не го оставајте дете без надзор со производот.

Materials

Dimensions

Care information