mushie

Силиконска чаша за вежбање со клунче - Песок

Sale price Price ден 950.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.
Преминот од шише во чаша направете го многу лесен со чашата за вежбање со клунче на Mushie. Дизајнирана за држење за мали раце додека ги развива фините моторни вештини и елегантно се вклопува во секој модерен дом.
Чашата е направена од 100% силикон за храна и доаѓа со отстранлив капак и нежна сламка за непцата и првите заби на бебето.

Соодветна возраст: 6+ месеци
Материјал: 100% силикон за храна
Може да се мие во машина за садови
Прибл. капацитет: 175 ml (6 ml oz)

Измијте се со топла вода со сапуница и оставете да се исуши на воздух