Skip to product information
1 of 3

mushie

Ребраста наметка со јазол - Слонова коска

Regular price ден 1,800.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Направен од органски памук, нашата наметка со јазол е направена за новороденчиња и има прилагодлив затворач со вратоврска, манжетни за преклопување на ракавите и преклопување на рамената. Дизајнот со јазол ги одржува стапалата на бебето сигурни и дава едноставност при честото менување на пелени. Со нашатаребреста  плетена ткаенина вашето бебе останува удобно и пријатно цела ноќ.

Добро се комбинира со ребрастата капа и бонет капата.

ДЕТАЛИ
Се препорачува за возраст од 0-3 месеци
100% органски памук
Произведено во Индија


НЕГА
Се мие и суши на ниска температура, но не надминувајте 40ºC. Измијте ја убаво и пеглајте во обратен правец (ако е потребно). Не користете белило.

Materials

Dimensions

Care information