Skip to product information
1 of 3

mushie

Ребраста наметка со јазол - Румена

Regular price ден 1,800.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Направен од органски памук, нашата наметка со јазол е направена за новороденчиња и има прилагодлив затворач со вратоврска, манжетни за преклопување на ракавите и преклопување на рамената. Дизајнот со јазол ги одржува стапалата на бебето сигурни и дава едноставност при честото менување на пелени. Со нашатаребреста  плетена ткаенина вашето бебе останува удобно и пријатно цела ноќ.

Добро се комбинира со ребрастата капа и бонет капата.

ДЕТАЛИ
Се препорачува за возраст од 0-3 месеци
100% органски памук
Произведено во Индија


НЕГА
Се мие и суши на ниска температура, но не надминувајте 40ºC. Измијте ја убаво и пеглајте во обратен правец (ако е потребно). Не користете белило.

Materials

Dimensions

Care information