Skip to product information
1 of 1

mushie

Муслин чаршаф за креветче - Sвезди

Regular price ден 1,500.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,500.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Чаршафот за креветче е направен од 100% памук и е претходно испран за мекост поради чувствителната кожа на бебето. Памучниот материјал што дише се грижи бебето да остане топло додека спие. Краевите има еластични агли со ластик кои овозможуваат истото лесно да се отсрани.

Детали за чаршафот:
• Материјал: 100% памук
Големина: средна (60 x 20 x 120 cm)
• Лесен материјал кој дише, за да се спречи топлина
Целосно еластични рабови
Длабоки џебови за удобно вклопување на душекот

Инструкции за нега на чаршафот:
Се мие на максимум 30C
Легнете го рамно да се исуши

Комбинирајте го чаршафот за креветче со прекривките од муслин за да создадете совршен сет за спиење. 

Materials

Dimensions

Care information