Skip to product information
1 of 3

mushie

Лигавче со долги ракави - Виножито

Regular price ден 950.00 MKD
Regular price Sale price ден 950.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Со оваа практично лигавче од водоотпорен материјал можете да ги избегнете неуредните моменти за време на оброците - има широк џеб кој лесно ќе ја фати храната која паѓа и ќе спречи да се создаде неред на подот или на облеката.

Ливчето има велкро затворање на задниот дел од вратот што обезбедува удобно поставување. Големината е погодна за деца од 6-24 месеци. Ливчето лесно се брише, но и совршено е безбедено за перење во машини за перење

Детали:
Големина: 6-24 месеци (еден големина)
Материјал: полиестер и памучна гарнитура во внатрешноста


Упатства за нега
Се мие на максимум 30ºC/80ºF во машина
Не се суши во сушара за алишта
Текстилен производ од муслинска ткаенина

Овој производ е изработен од ткаенина од муслин, која е органска, здрава, природна, мека и овозможува на кожата да дише.

Materials

Dimensions

Care information