Skip to product information
1 of 1

kidsandco.mk

Ленен ромпер - Тегет риги со ретро коли

Regular price ден 1,400.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,400.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Овој ромпер е рачно изработен од 100% лен. 

Изработени во доста лабав стил, со џебови, копчиња како детали и завиени ногавици.

Материјал: 100% лен

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

Materials

Dimensions

Care information