Skip to product information
1 of 1

books

Winnie-the-Pooh: Helps the Bees! - книга на англиски јазик

Regular price ден 650.00 MKD
Regular price Sale price ден 650.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Формат: Мек / 32 страници, (прекрасно илустрирана приказна плус факти за пчелите од реалниот живот и совети како да им помогнете.)
Издавач: HarperCollins Publishers
Отпечаток: крајбрежен брег
Објавено: 29 април 2021 година
Класификација: Сликовници: сликовници, сликовници, класична фикција (детска / тинејџерска), приказни за животни (детски / тинејџери), диви животни (детски / тинејџери), социјални прашања: животна средина и зелени прашања (детски / тинејџерски)
Возраст: Деца / Малолетни
Тежина: 150гр
Димензии: 248 x 228 x 7 (мм)
Земја: Обединето Кралство

Дознајте се за пчелите со Вини-Пу за да можете и вие да им помогнете! Едно топло лето, стомакот на Вини Пу мрмореше, а шкафот му беше празен, па отиде да најде мед. Но, пчелите во дрвото Сто Акр не правеле толку мед како што обично прават, па Пу решил да дознае се што може за пчелите за да може да им помогне. Бидејќи е дарежлив вид мечка, Пу ја сподели својата приказна заедно со сè што научил за пчелите во оваа книга, за да можете да им помогнете и на вашите локални пчели! Британското здружение на пчелари помогна во создавањето на оваа книга, па таа вклучува фасцинантни факти за пчелите од реалниот живот, вклучително и како тие прават мед и кои цвеќиња најмногу им се допаѓаат, како и врвни совети за тоа како читателите можат да им помогнат на нивните локални пчели. сите можат да бидат медени херои! Оваа книга е совршена за деца од сите возрасти кои сакаат да го дадат својот дел во спасувањето на планетата.

Оваа книга дава едноставни совети за мали нешта што сите можеме да ги правиме, а кои ќе имаат големо влијание врз подобрувањето на вашата околина за пчелите. Книгата е исто така погодна за пчелите, испечатена со мастила од зеленчук на хартија одобрена од FSC. „Вини Пу е совршениот лик кој ќе ги научи сите за пчелите и како СИТЕ можеме да им помогнеме.

Вклучува и прекрасен постер, за да можете да ја пренесете важната порака за да им помогнете на нашите пчели!

Materials

Dimensions

Care information