Skip to product information
1 of 1

books

The Jungle Book : Volume 4 - книга на англиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Илустрирано од: Синтија Алонсо
Серија: Слој-по-слој
Формат: Тврд повез, 12 страници
Издавач: Среќен Јак
Отпечаток: Среќен Јак
Објавено: 19 октомври 2021 година
Класификации: Новини, книги за играчки и матрици, класична фикција (детска / тинејџерска)
Возраст: Деца / Малолетни
Тежина: 310 g
Димензии: 185 x 260 x 15 (мм)
Земја: Обединето Кралство

Влезете во книгата за џунглата. Оваа извонредна книга со тврди страни ја запознава класичната приказна на најмалите деца со привлечен текст, прекрасни илустрации и обработени и слоевити страници. Одамна, бебето по име Могли, останало само, длабоко во џунглата.

Мудриот пантер, Бахира, побарал од семејството на волци да се грижи за бебето. Могли порасна среќен и безбеден меѓу волците... Книгата за џунглата комбинира едноставна наративност со дупнати дупки и илустрации со висок контраст за да создаде волшебно раскажувачко искуство кое поттикнува тактилна интеракција.

Свртете ја секоја страница за да уживате во сè попространите размери. Чувајте ја магијата на Книгата за џунглата жива за следната генерација со ова прекрасно интерактивно прераскажување. Серијата книги со интерактивни табли слој-по-слој ги запознава најмалите деца со класични приказни преку убаво слоевит страници со светли, современи илустрации, резови и нежен текст.

Илустрациите и чудата се шират додека се открива секој нов слој. Зачекорете во уште покласични приказни со: Оревокршачот, Алиса во земјата на чудата, Заспаната убавица.

Materials

Dimensions

Care information