Skip to product information
1 of 1

books

Steve Jobs : My First Steve Jobs - книга на англиски јазик

Regular price ден 800.00 MKD
Regular price Sale price ден 800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Илустрирано од: Маријадијамантес
Серија: Little People Big Dreams
Формат: Тврди корици, 24 страници
Издавач: Frances Lincoln Publishers Ltd
Отпечаток: Детски книги на Френсис Линколн
Издание: Ново издание
Класификации: За деца в 0-2 години, Книги за бебиња, Луѓе и места (детски / тинејџерски), Наука и технологија: општ интерес (детски / тинејџерски)
Возраст: Деца / Малолетни
Тежина: 180 g
Димензии: 152 x 137 x 14 (мм)
Земја: Обединето Кралство

Во оваа книга од реномираниот, мултимилионски најпродаваниот серијал Little People, BIG DREAMS, откријте го животот на Стив Џобс, визионерот чии идеи сè уште го обликуваат светот. Стив Џобс пораснал опкружен со пронаоѓачи, во сончевата Силиконска долина, Калифорнија. Тој и неговиот пријател Стивен Возниак ја канализираа својата љубов кон компјутерите во нивните сопствени пронајдоци, градејќи успешна компанија од гаражата на Стив.

Стив мислеше дека компјутерите се иднината, а неговите големи идеи ќе го трансформираат светот и начинот на кој луѓето ја користат технологијата. На бебињата и малите деца ќе им се допадне оваа забавна книга на табла која раскажува како младиот Џобс од млад посвоен син на машинист станал еден од највлијателните пронаоѓачи и деловни луѓе на планетата. Оваа инспиративна книга содржи стилски и чудни илустрации и дополнителни факти одзади, вклучувајќи биографска временска рамка со историски фотографии и детален профил на животот на брилијантниот бизнисмен.

Little People, BIG DREAMS е бестселер серија на книги и едукативни игри кои ги истражуваат животите на извонредните луѓе, од дизајнери и уметници до научници и активисти. Сите тие постигнаа неверојатни работи, но секој го започна животот како дете со сон. Оваа охрабрувачка серија нуди инспиративни пораки за деца од сите возрасти, во низа формати.

Книгите на таблата се кажани со едноставни реченици, совршени за гласно читање на бебиња и мали деца. Верзиите со тврда верзија претставуваат проширени приказни за почетните читатели. Подароците во кутии ви овозможуваат да соберете избор на книги по тема.

Хартиените кукли, картичките за учење, игрите за совпаѓање и другите забавни алатки за учење обезбедуваат уште повеќе начини да им го направат животот на овие примери достапни за децата. Инспирирајте ја следната генерација на извонредни луѓе кои ќе го променат светот со мали луѓе, големи соништа!

Materials

Dimensions

Care information