Skip to product information
1 of 3

mushie

Чаши за редење - Шума

Regular price ден 1,000.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,000.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Што е вклучено:

Сет од 8 чаши за редење.

За производот:

Добредојдовте на Rundetårn во Копенхаген! Оваа шарена и тркалезна кула е заба за вашето бебе, додека редењето на чашите им помага да ги развијат своите организациски и моторни вештини.

Со нашата данска хиггејска колекција на играчки за деца 0-3 години, вашето дете може да игра додека учи вредни вештини и малку за Данска - шармантна и убава земја.


Играчките за редење помагаат да се развијат телото и мозокот почнувајќи околу шест месеци.
Помага во подобрување на фините моторни вештини.
Основните вештини научени од редење играчки стануваат основа за посложени задачи, како што се употреба на инструмент за пишување.
Играчките за редење исто така им помагаат на децата да ги научат јазични вештини.
100% ослободени од БПА, ПВЦ и фталати.


Дизајнирао и произведено во Данска.

Materials

Dimensions

Care information