mushie

Силиконски лажички за хранење - Кембриџ и песок

Sale price Price ден 600.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Направени без 100% БПА и без хемиски материјали, нашите силиконски лажици се совршени за хранење на вашето бебе. Мекиот силиконски врв ги штити чувствителните непца и новите заби на вашето бебе, правејќи го времето за оброк пријатно за вас и вашето малечко!

За чистење, измијте со топла вода и сапуница и оставете да се исуши.

Грижа:

Измијте ги пред употреба. Не се користат во микробранова печка, или во стерилизатор. Доколку се оштетат веднаш фрлете ги и заменете ги. Не дозволувајте детето да оди или да трча додека ја носи лажицата. Не го оставајте дете без надзор со производот.