mushie

Муслин чаршаф за креветче - Магла

Sale price Price ден 1,500.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.
Направен од 100% памук, нашиот пријатен, екстра мек чаршаф за креветче изработен од муслин, совршен за нежната кожа на бебето.
Муслин материјалот овозможува кожата на вашето бебе да дише додека го одржува бебето топло. Овој чаршав за креветчето има целосно еластични агли и овозможува лесно отстранување, како и совршено вклопување по миењето. Измијте и исушете го пред употреба.
Одговара на креветчето со стандардна големина: 71cm x 132cm.
22 см длабоки џебови за пријатно вклопување на душекот.