Skip to product information
1 of 1

books

The Conscious Parent : Transforming Ourselves, Empowering Our Children

Regular price ден 1,300.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,300.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Формат: Мек / мек 288 страници
Издавач: Hodder & Stoughton
Отпечаток: Жолт змеј
Објавено: 15 јануари 2015 година
Класификација: Детска и развојна психологија, Семејство и односи, Совети за родителство
Читателите: Општо (САД: Трговско) Професионално и стручно високо образование (САД: колеџ)
Тежина: 350 g
Димензии: 237 x 153 x 22 (мм)
Паб. Земја: Обединето Кралство


БЕСТСЕЛЕРОТ НА ЊУЈОРК ТАЈМС Свесното родителство е да внимавате на вашето однесување и да се вклучите со вашето дете како индивидуа. Д-р Шефали  ги инспирира родителите повторно да стапат во контакт со своите емоции и да ги отфрлат слоевите на багаж што ги наследиле во текот на нивниот живот и несвесно ги натрупаат своите деца. Како што стануваат „свесни“ во родителството, така родителите можат да го трансформираат својот однос со потомството и да одгледуваат среќни, добро приспособени деца.

Свесниот родител веќе го трансформира начинот на кој луѓето се воспитуваат преку своите продажби во САД, каде што помина 15 недели на листата на бестселери на Њујорк Тајмс. Опра ја опиша книгата како „Најдлабоката книга за родителството што некогаш сум ја прочитала“, а Екхарт Толе рече дека „да се стане свесен родител е најголемиот подарок што можете да му го дадете на вашето дете“. Книгата содржи предговор на Неговата Светост Далај Лама.

Materials

Dimensions

Care information