Skip to product information
1 of 1

kidsandco.mk

The Christmas Department Store - книга на англиски јазик

Regular price ден 700.00 MKD
Regular price Sale price ден 700.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Топла, златна сликовница за чување на радосните чувства и луѓето што ви се најблиски.“ - The Guardian. Оваа прекрасна, магична божиќна приказна, од авторот на многу популарната Последна станица на Ирваси Експрес, ја слави радоста на дарувањето и важноста на љубов и семејство на Божиќ. Божиќ за Бенџи ја изгуби својата магија Оваа година неговото семејство не може да си дозволи дрво, па дури ни подароци.

Но, тогаш наидува на најнеобичната стоковна куќа, каде што зборуваат поларните мечки, а подароците се надвор од овој свет. Но, можеби вистинската магија на Божиќ го чека дома. 

Децата ќе сакаат да го откријат вистинското значење на Божиќ со оваа прекрасна сезонска приказна. Божиќната стоковна куќа е совршен божиќен подарок за обожавателите на „The Christmas Pine“ на Џулија Доналдсон и на Викторија Сандој, „How the Grinch Stole Christmas“ на Dr Seuss и „The Polar Express“ на Крис Ван Алсбург.

Илустрирано од: Хоанг Гианг
Формат: Мека / мека 32 страници
Издавач: Малиот тигар Прес група
Отпечаток: Мал тигар прес
Објавено: 13 октомври 2022 година
Класификација:Возраст за камата: од в 3 години, Божиќ, Сликовници, Сликовници со приказни
Читателство: Деца / Малолетни
Тежина: 218 g
Димензии: 245 x 279 x 15 (мм)
Паб. Земја: Обединето Кралство

Materials

Dimensions

Care information