Skip to product information
1 of 3

books

The Boys - книга на англиски јазик

Regular price ден 1,000.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,000.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Формат: Тврд повез, 32 страници
Издавач: Малиот Тигар Прес Група
Отпечаток: Мал тигар прес
Објавено: 1 април 2021 година
Класификации: Возраст од 3 години, Слики со приказни
Читателство: Деца / Малолетни
Тежина: 428 g
Димензии: 267 x 266 x 10 (мм)
Земја: Обединето Кралство

Момчињата беа пријатели онолку долго колку што можеа да се сетат и малку пред тоа. Тие беа како браќа. Следете ги авантурите на Там, Реј, Нети и Боби - четири момчиња кои делат пријателство кое ќе трае цел живот.

Од играње на плажа како бебиња до навигација на патувањето од детството до зрелоста, оваа прекрасно илустрирана сликовница ја истражува важноста на машките пријателства. Емотивното раскажување приказни од Лорен Ејс нежно ги прикажува темите на индивидуалноста, тагата, заедништвото и чувствата, додека стилското уметничко дело на Џени Ловли деликатно ги прикажува тешкотиите и триумфите на растењето. Ова е совршена книга за младите читатели кои се соочуваат со големи промени и отвора дискусии за училишниот живот и иднината.

Од креаторите на добитничката на наградата за детска книга Вотерстоунс, Девојките. „Нежно, нежно и радосно...“ - Гардијан“...носталгична приказна со освежувачки модерно чувство“. - Дејли Телеграф „Книгата се труди да прикаже нестереотипни слики на момчиња и мажи... и успева да биде не само прониклива, туку и влијателна“. - Financial Times „Со одгласите на стилот на илустрација на Хелен Оксенбери, ликовите на Ловли светат, додека нејзините детални, текстурирани прикази на морскиот брег се чувствуваат навистина живи“.

Materials

Dimensions

Care information