Skip to product information
1 of 1

books

Secrets of the Baby Whisperer : How to Calm, Connect, and Communicate with Your Baby

Regular price ден 750.00 MKD
Regular price Sale price ден 750.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Тежина: 178 g
Димензии: 106 x 174 x 32 (мм)
Земја на потекло: САД

Кога за првпат беше објавена „Secrets of the Baby Whispere“, таа се искачи на листите на бестселери низ целата земја. Родителите насекаде станаа „шепотници“ на своите новороденчиња, зачудени што тие всушност можат да комуницираат со своето бебе во рок од неколку недели од раѓањето на нивното дете. Трејси им даде на родителите она што за некои беше чудо: способност да го разберат секое гугање и плачење на нивното бебе за да можат веднаш да кажат дали бебето е гладно, уморно, во вистинска неволја или едноставно има потреба од малку TLC. Трејси, исто така, го отфрли подмолниот мит дека родителите мора да останат без сон првата година од животот на бебето - затоа што среќното бебе спие цела ноќ. Сега и вие можете да имате корист од повеќе од дваесетгодишното искуство на Трејси. Во оваа револуционерна книга, таа споделува едноставни, достапни програми во кои ќе научите:

• E.A.S.Y.–како да го натерате бебето да јаде, игра и спие на распоред што ќе го направи животот на секој член на домаќинството полесен и посреќен.
• S.L.O.W. – како да го протолкувате она што вашето бебе се обидува да ви го каже (за да не се обидувате да го нахраните кога навистина сака да дреме).
• Како да препознаете кој тип на бебе е вашето – ангел, учебник, чувствително, духовито или мрзливо – и потоа да го научите најдобриот начин за интеракција со тој тип.
• Тридневната магија на Трејси – како да ги промените сите лоши навики (вашата и на бебето) 

Во срцето на едноставната, но длабока порака на Трејси: третирајте го бебето онака како што би сакале да се однесуваат кон вас самите. Смирувачки, приземјен и честопати летајќи во лицето на конвенционалната мудрост, Secrets of the Baby Whisperer им ветува на родителите не само поздраво, посреќно бебе, туку и порелаксирано и посреќно домаќинство.

Materials

Dimensions

Care information