Skip to product information
1 of 5

books

Peter Rabbit Christmas is Coming (Countdown/Advent Book) - книга на англиски јазик

Regular price ден 1,500.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,500.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Питер зајчето е многу возбудено - скоро е време за Божиќ. Едвај чека да јаде пити, да ја украси елката и да ги отвори сите свои подароци! Со посебна приказна и активност за уживање како семејство и тоа секој ден во декември, овој прекрасен тврд повез го прави совршениот божиќен подарок и воедно ќе стане празнична традиција за сите обожаватели на Питер зајчето.

Автор: Potter, Beatrix
Издавач: Пингвин Пафин
Формат: Тврд повез
Датум на објавување: 22/10/2020
ISBN: 9780241425633
Илустрирано: илустрации во боја
Страници: 144
Димензии: 261x194 мм

Materials

Dimensions

Care information