Skip to product information
1 of 5

books

Peppa Pig: Peppa's Night Before Christmas - книга на англиски јазик

Regular price ден 850.00 MKD
Regular price Sale price ден 850.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Тоа е најмагичната ноќ во годината... Бадник! Можеби Пепа и Џорџ ќе сретнат некој посебен посетител. Божиќната класична приказна е ажурирана во сосема нова, целосно римувана приказна, совршена за обожавателите на Пепа.

Автор: Ladybird
Издавач: Пингвин Пафин
Формат: мек
Датум на објавување: 29/10/2020
ISBN: 9780241448625
Илустрирано: илустрации во боја
Страници: 32
Димензии: 258x265 мм

Materials

Dimensions

Care information