mushie

Mushie чаши за редење - Петал

Sale price Price ден 900.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Што е вклучено:

Сет од 8 чаши за редење.

За производот:

Добредојдовте на Rundetårn во Копенхаген! Оваа шарена и тркалезна кула е заба за вашето бебе, додека редењето на чашите им помага да ги развијат своите организациски и моторни вештини.

Со нашата данска хиггејска колекција на играчки за деца 0-3 години, вашето дете може да игра додека учи вредни вештини и малку за Данска - шармантна и убава земја.


Играчките за редење помагаат да се развијат телото и мозокот почнувајќи околу шест месеци.
Помага во подобрување на фините моторни вештини.
Основните вештини научени од редење играчки стануваат основа за посложени задачи, како што се употреба на инструмент за пишување.
Играчките за редење исто така им помагаат на децата да ги научат јазични вештини.
100% ослободени од БПА, ПВЦ и фталати.


Дизајнирао и произведено во Данска.