Skip to product information
1 of 1

books

Little People Big Dreams: Michael Jordan - книга на англиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Илустрирано од: Ло Харис
Серија: Мали луѓе, ГОЛЕМИ СОНИШТА
Формат: Тврд повез 32 страници
Издавач: Frances Lincoln Publishers Ltd
Отпечаток: Детски книги на Френсис Линколн
Објавено: 25 јануари 2022 година
Старост на интерес: од 4 години
Сликовници, Уметност: општ интерес (детски / тинејџерски)
Читателство: Деца / Малолетни
Тежина: 338 g
Димензии: 202 x 247 x 13 (мм)
Паб. Земја: Обединето Кралство

Во оваа книга од реномираниот, мултимилионски најпродаваниот серијал Little People, BIG DREAMS, откријте го животот на Мајкл Џордан, еден од најголемите кошаркари на времето. Малиот Мајкл сакаше да биде прв во сè - особено ако тоа значеше да го претепа својот постар брат. Еден ден си дојде дома плачејќи...
тој беше отфрлен од кошаркарскиот тим на училиште. Додека на ушите му одѕвонува пораката на мајка му „излези и заработи“, Мајкл вежбаше цело лето. Наскоро тој беше ѕвезда на тимот, одејќи од училиште, на колеџ, на Олимпијадата.

По шест титули, повеќе од 1.000 натпревари и точно 32.292 поени, МЈ стана спортска легенда, која ги охрабрува децата да „го остварат тоа! Оваа инспиративна книга содржи стилски илустрации и дополнителни факти одзади, вклучувајќи биографска временска рамка со историски фотографии и детален профил на животот на кошаркарот. 

Little People, BIG DREAMS е најпродавана серија книги и едукативни игри кои ги истражуваат животите на извонредните луѓе, од дизајнери и уметници до научници и активисти. Сите тие постигнаа неверојатни работи, но секој го започна животот како дете со сон. Оваа охрабрувачка серија нуди инспиративни пораки за деца од сите возрасти, во голем број формати.

Книгите се кажуваат со едноставни реченици, совршени за гласно читање на бебиња и мали деца. Верзиите со тврд повез претставуваат проширени приказни за почетните читатели. Подароците во кутии ви овозможуваат да соберете избор на книги по тема.

Хартиените кукли, картичките за учење, игрите за совпаѓање и другите забавни алатки за учење обезбедуваат уште повеќе начини да им го направат животот на овие примери достапни за децата. Инспирирајте ја следната генерација на извонредни луѓе кои ќе го променат светот со мали луѓе, големи соништа!

Materials

Dimensions

Care information