Skip to product information
1 of 1

books

Little People Big Dreams: Jane Goodall - книга на англиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Ново во серијата Мали луѓе, Големи соништа, откријте го неверојатниот живот на Џејн Гудал, светскиот експерт за шимпанза, во оваа вистинска приказна за нејзиниот живот. Со стилски и чудни илустрации и дополнителни факти одзади, оваа моќна серија ги слави важните животни приказни на прекрасните жени во светот. Од дизајнери и уметници до научници, сите тие постигнале неверојатни работи, но сепак сите го започнаа животот како мало дете со големи соништа.

Автор: Vegara, Isabel Sanchez
Издавач: Aurum Press Quarto
Формат: Тврд повез
Датум на објавување: 05.02.2019
ISBN: 9781786038036
Илустрирано: Целосна боја
Страници: 32
Димензии: 240х195мм

Materials

Dimensions

Care information