Skip to product information
1 of 3

books

Little People Big Dreams: David Bowie - книга на англиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Како дете, младиот Дејвид имал глава полна со песни и идеи. Тој започнал со свирење на саксофон. Откако свирел со неколку бендови во Лондон, тој се залетал на соло сцената. Неговиот талент за пишување песни и музика го направија еден од најголемите рокенрол уметници на сите времиња. Оваа илустрирана детска книга од серијата Мали луѓе, големи соништа содржи дополнителни факти одзади, вклучувајќи биографска временска рамка со историски фотографии и детален профил на животот на музичарот.

Автор: Vegara, Isabel Sanchez
Издавач: Aurum Press Quarto
Формат: Тврд повез
Датум на објавување: 05.02.2019
ISBN: 9781786038036
Илустрирано: Целосна боја
Страници: 32
Димензии: 240х195мм

Materials

Dimensions

Care information