Skip to product information
1 of 1

books

Little People Big Dreams: Bob Dylan - книга на англиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Илустрирано од: Конрад Росет
Серија: Little People Big Dreams
Формат: Тврд повез, 32 страници
Издавач: Frances Lincoln Publishers Ltd
Отпечаток: Детски книги на Френсис Линколн
Објавено: 7 април 2020 година
Класификација: Сликовници, Уметност: општ интерес (детски / тинејџерски), Луѓе и места (детски / тинејџерски)
Возраст: Деца / Малолетни
Тежина: 336 g
Димензии: 202 x 247 x 13 (мм)
Земја: Обединето Кралство

Во оваа книга од реномираниот, мултимилионски најпродаваниот серијал Little People, BIG DREAMS, откријте ја инспиративната приказна на овој иконски кантавтор, поет и уметник. Боб Дилан е роден во Дулут, Минесота. Како тинејџер свирел во различни бендови и со текот на времето се продлабочувал неговиот интерес за музика, со особена страст за американската народна музика и блуз.

Дилан се преселил во Њујорк во 1961 година, каде што почнал да изведува поезија и музика во клубовите и кафулињата во Гринич Вилиџ. Таму, тој сними голем број албуми што го направија еден од највлијателните музичари во историјата. Оваа фасцинантна книга содржи стилски и чудни илустрации и дополнителни факти одзади, вклучувајќи биографска временска рамка со историски фотографии и детален профил на животот на музичарот.

Little People, BIG DREAMS е бестселер серија на книги и едукативни игри кои ги истражуваат животите на извонредните луѓе, од дизајнери и уметници до научници и активисти. Сите тие постигнаа неверојатни работи, но секој го започна животот како дете со сон. Оваа охрабрувачка серија нуди инспиративни пораки за деца од сите возрасти, во низа формати.

Книгите на таблата се кажани со едноставни реченици, совршени за гласно читање на бебиња и мали деца. Верзиите со тврда верзија претставуваат проширени приказни за почетните читатели. Подароците во кутии ви овозможуваат да соберете избор на книги по тема.

Хартиените кукли, картичките за учење, игрите за совпаѓање и другите забавни алатки за учење обезбедуваат уште повеќе начини да им го направат животот на овие примери достапни за децата. Инспирирајте ја следната генерација на извонредни луѓе кои ќе го променат светот со мали луѓе, големи соништа!

Materials

Dimensions

Care information