Skip to product information
1 of 1

books

Guess How Much I Love you (color) - книга на англиски јазик

Regular price ден 800.00 MKD
Regular price Sale price ден 800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.


Илустрација: Анита Џерам
Серија: Погоди колку те сакам
Формат: Книга од тврд повез 14 страници
Издавач: Walker Books Ltd
Отпечаток:Walker Books Ltd
Објавено: 7 јануари 2016 година
Класификација: Книги за бебиња, Рано учење: бои
Читателство:Предучилишна возраст (0-5)
Тежина: 88 g
Димензии: 108 x 68 x 28 (мм)
Паб. Земја: Обединето Кралство
Земја на потекло: CN

Погоди колку те сакам е продадена во над 50 милиони примероци ширум светот!Малите можат да научат сè за боите во оваа топла и привлечна книга со кабриолет од наградуваните креатори на „Погоди колку те сакам“. Користејќи ја лентата со точки и жолтиот клип, прикачете ја оваа тврда книга на која било количка или автомобилско седиште - и подгответе се да тргнете! Поздравете ги пријателите на Малиот Зајак - жолта пеперутка, сина птица, црвена бубамара и зелена жаба; потоа кажете им збогум на кафените лисја што шушкаат на ветрот.

Оваа шармантна книга со тврд повез е идеална за додека сте во движење и ќе ги воодушеви бебињата бидејќи секоја страна ги охрабрува младите да ги научат боите на јасен и забавен начин.

Materials

Dimensions

Care information