Skip to product information
1 of 5

books

Goodnight Little Bunny - книга на англиски јазик

Regular price ден 800.00 MKD
Regular price Sale price ден 800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Запознајте го малото зајаче на денот кога тоа ќе излезе од дупката за прв пат и ќе дознае дека има сè што и е потребно за да биде совршено зајаче - мрзливи уши за слушање, збрчкан нос за душкање и големи, живи стапала за скокање. Овие преслатки книги, со слатки фотографски илустрации, се совршени за пред спиење или за пред пооладневната дремка, со едноставни приказни за да го смирите вашето малечко да заспие и да му пружите слатки соништа.

Автор: Magic Cat
Издавач: Abrams & Chronicle Books Ltd
Формат: Тврд повез
Датум на објавување: 27/05/2021
ISBN: 9781913520182
Илустрирано: илустрации
Страници: 20
Димензии: 180x167mm

Materials

Dimensions

Care information