Skip to product information
1 of 3

mushie

FRIGG Daisy 2 цуцли латекс - Бисквит/Крем

Regular price ден 600.00 MKD
Regular price Sale price ден 600.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Линијата на FRIGG цуцлите е изработена од природен латекс и е осмислена за удобноста на вашето бебе. Надворешната кривина на цуцлата ја штити нивната деликатна кожа, додека надворешните карактеристики, како што се воздушните дупки и заштитна рачка обезбедуваат вашето бебе да остане безбедно. Достапни во низа нежни бои, цуцлите FRIGG се прекрасен додаток во вашата колекција најважни производи за бебиња.

Ова FRIGG пакување содржи 2 цуцли 


Детали
100% дизајниран во Данска
100% произведен во Данска
Секоја цуцла се произведува со тестот за истегнување и вакум
Заштитни материјали: полипропилен (PP)
Стандард за безбедност: EN1400 + A2 тест

Материјал на брадавиците: 100% природна гума.
Мерка на брадавиците: 27 mm
Препорачана возраст: од 0 месеци


Грижа
Секогаш стерилизирајте ја секоја цуцла пред употреба со миење со топла вода и оставете ја да се исуши. Од хигиенски причини, препорачуваме да ја отфрлите цуцлата најдоцна по 4-6 недели.

Materials

Dimensions

Care information