Skip to product information
1 of 2

natura

Eco Boom пелени од бамбус XL

Regular price ден 1,320.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,320.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Број на парчиња: 28

Eco Boom пелените се направени од 100% бамбусови влакна од предната и задната страна на пелената и претставуваат нова генерација на еколошки пелени создадени со грижа за бебињата и околината. Дизајнирани да го одржуваат вашето бебе суво и удобно дури и до 12 часа, обезбедувајќи непречен сон.

Пелени кои го поддржуваат здравјето на вашето дете заштитувајќи го од осип и дерматитис.
100% бамбус: Бамбусот дозволува кожата да дише и има антибактериски и хипоалергенени својства што го прави префериран материјал за интимна хигиена.
Многу меки и нежни: Eco Boom пелените се многу удобни,исклучително меки  и пријатни за кожата со што обезбедуваат целодневен комфорт.
Супер апсорбирачки благодарение на бамбусот, јадрото исполнето со гранули од целулоза и суперапсорбент
Флексибилните еластични странични ленти за одлично затворање и удобност за бебето.
Циркулација на воздухот - благодарение на бамбусот пелените дозволуваат кожата да дише и овозможуваат циркулација на воздухот, задржувајќи го вашето бебе удобно и суво.
Дерматолошки тестирани, не предизвикуваат иритации и алергии на кожата. Погодни за многу чувствителна кожа склона кон дерматитис.


Не содржат хлор, токсични материи, парфеми и парабени, мириси и фталати, латекс, тешки метали, формалдехид и други штетни состојки за здравјето и природата.
Без непотребно печатење на натписи на пелените и ароматизација, не содржат парфем ниту oddor resistants.

Сертифицирани од:
OEKO-TEX® - најригорозен стандард за безбедност на текстилот кој потврдува дека нема присуство на штетни материи   
OK biobased - потврдува дека производот е изработен од обновливи материјали
FSC - Forest Stewardship Council- гарантира дека производот е произведен со суровини од одговорно управувани шуми, каде што се садат повеќе дрвја отколку што се сечат.
CE сертификат – покажува дека производот ги исполнува барањата за безбеднос, здравје и животна средина на ЕУ.Materials

Dimensions

Care information