Skip to product information
1 of 1

books

David Bowie : My First David Bowie - книга на англиски јазик

Regular price ден 800.00 MKD
Regular price Sale price ден 800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Илустрација: Ана Алберо
Серија: Мали луѓе, ГОЛЕМИ СОНИШТА
Формат: Книга од тврди 24 страници
Издавач: Frances Lincoln Publishers Ltd
Отпечаток: Детски книги на Френсис Линколн
Објавено: 12 мај 2020 година
Класификации: За деца од 0-2 години, Детски книги, Поп музика (детска / Тинејџерска), Луѓе и места (детски / Тинејџерски)
Читателство: Деца / Малолетни
Тежина: 184 g
Димензии: 227 x 185 x 9 (мм)
Паб. Земја: Обединето Кралство

Оваа книга со тврди страни на Дејвид Боуви - од реномираниот, мултимилионски бестселер серијал Little People, BIG DREAMS - ги воведува најмладите сонувачи во неверојатниот живот на оваа ѕвезда која ја заслепуваше публиката со својата музика. Како дете, младиот Дејвид живеел со своето семејство во мала куќа на обична улица, но имал глава полна со песни и идеи. На училиште тој ја сакаше музиката и танцот, а беше инспириран од рок и џез плочите на неговиот брат да го земе саксофонот и да почне да пишува свои песни.

Откако ги заработи своите риги во некои од најкул бендовите во Лондон, Дејвид се појави на соло сцената. Дејвид знаеше дека за да биде ѕвезда, мораше да комбинира одлични песни со одлична изведба, и така од овој момент па натаму, тој прими низа личности кои ја менуваат формата, од Зиги Стардаст до Тенкиот бел војвода, но навистина, тој само беше самиот себе. , изразувајќи ја својата уметност на сцената. Неговиот талент за пишување песни и музичка вештина го направија еден од најголемите рокенрол уметници на сите времиња.

Бебињата и малите деца ќе сакаат да се гушкаат додека им ја читате привлечната приказна за оваа фасцинантна ѕвезда, а исто така ќе уживаат сами да ги истражуваат стилските и чудни илустрации на оваа цврста книга на табла. Little People, BIG DREAMS е бестселер серија на книги и едукативни игри кои ги истражуваат животите на извонредните луѓе, од дизајнери и уметници до научници и активисти. Сите тие постигнаа неверојатни работи, но секој го започна животот како дете со сон.

Оваа охрабрувачка серија нуди инспиративни пораки за деца од сите возрасти, во низа формати. Книгите со тврди страни се кажани со едноставни реченици, совршени за гласно читање на бебиња и мали деца. Верзиите со тврда верзија претставуваат проширени приказни за почетните читатели.

Подароците во кутии ви овозможуваат да соберете избор на книги по тема. Хартиените кукли, картичките за учење, игрите за совпаѓање и другите забавни алатки за учење обезбедуваат уште повеќе начини да им го направат животот на овие примери достапни за децата. Инспирирајте ја следната генерација на извонредни луѓе кои ќе го променат светот со мали луѓе, големи соништа!

Materials

Dimensions

Care information