Skip to product information
1 of 2

natura

Eco Boom пелени од бамбус S

Regular price ден 1,320.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,320.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Број на парчиња: 36

Eco Boom пелените се направени од 100% бамбусови влакна од предната и задната страна на пелената и претставуваат нова генерација на еколошки пелени создадени со грижа за бебињата и околината. Дизајнирани да го одржуваат вашето бебе суво и удобно дури и до 12 часа, обезбедувајќи непречен сон.

Пелени кои го поддржуваат здравјето на вашето дете заштитувајќи го од осип и дерматитис.
100% бамбус: Бамбусот дозволува кожата да дише и има антибактериски и хипоалергенени својства што го прави префериран материјал за интимна хигиена.
Многу меки и нежни: Eco Boom пелените се многу удобни,исклучително меки  и пријатни за кожата со што обезбедуваат целодневен комфорт.
Супер апсорбирачки благодарение на бамбусот, јадрото исполнето со гранули од целулоза и суперапсорбент
Флексибилните еластични странични ленти за одлично затворање и удобност за бебето.
Циркулација на воздухот - благодарение на бамбусот пелените дозволуваат кожата да дише и овозможуваат циркулација на воздухот, задржувајќи го вашето бебе удобно и суво.
Дерматолошки тестирани, не предизвикуваат иритации и алергии на кожата. Погодни за многу чувствителна кожа склона кон дерматитис.


Не содржат хлор, токсични материи, парфеми и парабени, мириси и фталати, латекс, тешки метали, формалдехид и други штетни состојки за здравјето и природата.
Без непотребно печатење на натписи на пелените и ароматизација, не содржат парфем ниту oddor resistants.

Сертифицирани од:
OEKO-TEX® - најригорозен стандард за безбедност на текстилот кој потврдува дека нема присуство на штетни материи   
OK biobased - потврдува дека производот е изработен од обновливи материјали
FSC - Forest Stewardship Council- гарантира дека производот е произведен со суровини од одговорно управувани шуми, каде што се садат повеќе дрвја отколку што се сечат.
CE сертификат – покажува дека производот ги исполнува барањата за безбеднос, здравје и животна средина на ЕУ.Materials

Dimensions

Care information