Skip to product information
1 of 1

books

Bear Stays Up for Christmas - книга на англиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Пријателите на мечките се решени да ја држат Мечка будна за Божиќ! Така тие го будат мечето и го замолуваат да им помогне да најдат новогодишна елка, да испечат колачи, да закачат чорапи и да пеат божиќни песни. Мечето останува среќно откривајќи дека подарувањето е еден од најдобрите божиќни подароци од сите!

Илустрирано од: Џејн Чепмен
Серија: The Bear Books
Формат: Тврд повез 34 страници
Издавач: Малиот Сајмон
Отпечаток: Малиот Сајмон
Објавено: 4 октомври 2011 година
Класификации:Приказни за животни (детски / тинејџерски)
Тежина: 227 g
Димензии: 140 x 152 (мм)
Продажба на фирма: Да
Јазик: англиски

Materials

Dimensions

Care information