Skip to product information
1 of 1

books

Artists : My First Artists - книга на англиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Серија: Little People Big Dreams
Формат: Тврд повез, 20 страници
Издавач: Frances Lincoln Publishers Ltd
Отпечаток: Детски книги на Френсис Линколн
Објавено: 7 септември 2021 година
Класификација: За деца в 0-2 години, Сликовници, Уметност: општ интерес (детски / тинејџерски), Луѓе и места (детски / тинејџерски)
Возраст: Деца / Малолетни
Тежина: 362 g
Димензии: 187 x 185 x 18 (мм)

Овој целосно нов прајмер за книги за табли - од серијата „Мали луѓе“, ГОЛЕМИ СОНИШТА во мултимилионски копии - ги запознава најмладите сонувачи со најсаканите уметници во светот. Во оваа компилација на табла од најфантастичните уметници од серијата, погодна за најмладите читатели, запознајте го вашето бебе Енди Ворхол, Вивиен Вествуд, Фрида Кало, Луиз Буржоа, Пабло Пикасо, Дејвид Боуви и Жан-Мишел Баскија. Секое ширење ги прикажува младите уметници со нивните најрани дела, во слики кои можат да ги инспирираат дури и најмалите деца да создаваат и да се изразат.

Шарени, волшебни илустрации се споени со текст соодветен на возраста што е забавно да му се чита гласно на секое бебе! Little People, BIG DREAMS е бестселер серија на книги и едукативни игри кои ги истражуваат животите на извонредните луѓе, од дизајнери и уметници до научници и активисти. Сите тие постигнаа неверојатни работи, но секој го започна животот како дете со сон.

Оваа охрабрувачка серија нуди инспиративни пораки за деца од сите возрасти, во низа формати. Книгите на таблата се кажани со едноставни реченици, совршени за гласно читање на бебиња и мали деца. Верзиите со тврда верзија претставуваат проширени приказни за почетните читатели.

Подароците во кутии ви овозможуваат да соберете избор на книги по тема. Хартиените кукли, картичките за учење, игрите за совпаѓање и другите забавни алатки за учење обезбедуваат уште повеќе начини да им го направат животот на овие примери достапни за децата. Инспирирајте ја следната генерација на извонредни луѓе кои ќе го променат светот со мали луѓе, големи соништа!

Materials

Dimensions

Care information