Skip to product information
1 of 4

books

Amelia Earhart: My First Amelia Earhart Volume - книга на англиски

Regular price ден 800.00 MKD
Regular price Sale price ден 800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Илустрирано од: Маријадијамантес
Серија: Little People Big Dreams
Формат: Тврди корици, 24 страници
Издавач: Frances Lincoln Publishers Ltd
Отпечаток: Детски книги на Френсис Линколн
Издание: Ново издание
Класификации: За деца в 0-2 години, Книги за бебиња, Луѓе и места (детски / тинејџерски), Наука и технологија: општ интерес (детски / тинејџерски)
Возраст: Деца / Малолетни
Тежина: 180 g
Димензии: 152 x 137 x 14 (мм)
Земја: Обединето Кралство

Оваа книга за Амелија Ерхарт - меѓународен бестселер од саканата серија Little People, BIG DREAMS - ги запознава најмладите сонувачи со светски познатиот пионер во авијацијата. Кога Амелија била млада, сакала да замислува дека може да ги истегне крилјата и да одлета како птица. Како возрасна жена, таа постави нов женски светски рекорд за летање до 14.000 стапки.

Таа, исто така, таа прелетала преку Атлантикот и Тихиот океан, и на крајот ја презеде најопасната мисија од сите: да лета низ целиот свет. Бебињата и малите деца ќе сакаат да се гушкаат додека им ја читате привлечната приказна за оваа фасцинантна икона, а исто така ќе уживаат сами да ги истражуваат стилските и чудни илустрации на оваа цврста книга на табла. Little People, BIG DREAMS е бестселер серија на книги и едукативни игри кои ги истражуваат животите на извонредните луѓе, од дизајнери и уметници до научници и активисти.

Сите тие постигнаа неверојатни работи, но секој го започна животот како дете со сон. Оваа охрабрувачка серија нуди инспиративни пораки за деца од сите возрасти, во низа формати. Книгите на таблата се кажани со едноставни реченици, совршени за гласно читање на бебиња и мали деца.

Верзиите со тврда верзија претставуваат проширени приказни за почетните читатели. Подароците во кутии ви овозможуваат да соберете избор на книги по тема. Хартиените кукли, картичките за учење, игрите за совпаѓање и другите забавни алатки за учење обезбедуваат уште повеќе начини да им го направат животот на овие примери достапни за децата.

Инспирирајте ја следната генерација на извонредни луѓе кои ќе го променат светот со мали луѓе, големи соништа!

Materials

Dimensions

Care information