Skip to product information
1 of 1

books

5 Minute Nature Stories - книга на англиски јазик

Regular price ден 1,500.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,500.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Откријте ја меѓусебната поврзаност на природата со оваа збирка приказни. Напишана од научната писателка и поетеса Габи Донај, секоја приказна ги слави секојдневните чуда во шума. Подарок за најмладите љубители на природата.

Илустрација: Мона К
Формат: Хардбек 96 страници
Издавач: Magic Cat Publishing
Отпечаток: Издавање Magic Cat
Објавено: 15 септември 2022 година
Класификација: Раскази (детски / тинејџерски)
Читателство: Деца / Малолетни
Тежина: 656 g
Димензии: 218 x 276 x 17 (мм)
Паб. Земја: Обединето Кралство
Земја на потекло: МК

Materials

Dimensions

Care information