kidsandco.mk

Црно памучно фустанче со карнери

Sale price Price ден 1,400.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Овој прекрасен фустан е рачно изработен од памучен моден кепер. Природен материјал.

Изработен во романтичен бохо стил, со карнери на ракавите и едноставно здолниште. Ленес и пријатен за носење.

Материјал: 98% памук, 2% еластин

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени