Skip to product information
1 of 1

gamarde

Gamarde Хидратантна крема за лице и тело - 100 ml

Regular price ден 850.00 MKD
Regular price Sale price ден 850.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Состав:

Aqua (Water), Elaeis guineensis (Palm) oil*, Olus oil, Glycerin, Parfum (Fragrance), cetearyl alcohol, Cera alba* (Beeswax), arachidyl alcohol, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, xylitylglucoside, cetearyl glucoside, Jojoba esters, anhydroxylitol, Gamarde aqua (Gamarde Water), glyceryl stearate citrate, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, Helianthus annuus (Sunflower) seed wax, Acacia decurrens flower wax, tocopherol, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, polyglycerin-3, xylitol, glyceryl caprylate,

phenethyl alcohol, xanthan gum, citric acid, arginine. 

*состоки од органско потекло


100% од состојките се од природно потекло

18% од состојките се органско потеклоОПИС

Хипоалерген, дерматолошки тестиран производ, кој ја хидрира, смирува, храни и штити бебешката и детската кожа. Погоден за секојдневна употреба за нега на лице и тело на бебињата од првиот ден на раѓањето, како и за малите деца. Кожата останува мека и нахранета. Не ги иритира очите. Не се нанесува на кожа со оштетувања како што се свежи гребнатини или кожа со воспалителни процеси.СОВЕТИ ЗА УПОТРЕБА:

Нанесете мала количина од производот на кожата на телото и нежно тријте додека производот не се впие во кожата. Не нанесувајте на кожа со оштетувања како што се свежи гребнатини или воспалителни процеси.


НАМЕНА:

Гамарде хидратантната крема за лице и тело е совршен избор за секојдневна нега на кожата на децата и бебињата.


Хипоалергена, дерматолошки тестирана, ја хидрира, смирува, храни и штити бебешката и детската кожа.


Погодна за секојдневна употреба за нега на лице и тело на бебињата од првиот ден на раѓањето, како и за малите деца. Кожата останува мека и нахранета. Не ги иритира очите. 


Базирана е на 100% природни и органски состојки како:

  • органско масло од палма,
  • органско масло од арган,
  • естери од јојоба,
  • органски пчелин восок,
  • органски шеа путер и
  • Гамарде термална вода

Materials

Dimensions

Care information