Skip to product information
1 of 4

mushie

Удобни бебешки плетени чевли

Regular price ден 1,350.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,350.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Удобните бебешки чизми на Mushie се совршен спој на удобност, топлина и стил.

Чизмите се направени од органски шерпа памук и се нежни за чувствителната кожа на децата. Меката облога од памук ќе ги загрее малите прсти, а сигурните лепенки ќе направи чизмите да останат на нозете на бебето. Спојте ги со густиот плетен џемпер на Mushie и густите плетени панталони за комплетен пријатен изглед.

Линијата на плетена облека на Mushie ќе ја обезбеди потребната топлина за време на студените месеци, а истовремено ќе биде доволно лесна за кожата на бебето дише преку целата година.

Материјал: Органски памук
Достапно за возрасти: 0-3 месеци, 3-6 месеци, 6-9 месеци


Инструкции за нега 
Се мие на ниска температура

Materials

Dimensions

Care information