Skip to product information
1 of 2

liewood

Текла чизми за дожд - Розе микс

Regular price ден 3,100.00 MKD
Regular price Sale price ден 3,100.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Изработени од 100% природна гума и ослободени од штетни хемикалии, Tекла чизмите за дожд имаат разиграни детали – совршени за да ги направат дождливите денови многу позабавни.

Материјал: 100% природна гума
• Без хемикалии како фталат, PAH
• Водоотпорни 
• Ниско вратило
• Тестирано за отпорност на лизгање на влажна и сува површина, осигурувајќи се дека вашето дете држи добро држење
• Тестирано за свиткување на ѓонот за да се гарантира, табаните го прават тоа не се дели
• Се испорачува во убава кутија. НАША ПРЕПОРАКА
• За постудени денови додадете дополнителен волнен ѓон
• Чизмите за дожд чувајте ги на темно место подалеку од директна сончева светлина

Materials

Dimensions

Care information