Skip to product information
1 of 1

kidsandco.mk

Тегет ленена кошула со кратки ракави

Regular price ден 1,200.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,200.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Оваа кошула со кратки ракави е рачно изработена од 100% лен. 

Изработени во доста лабав стил, има кружен отвор и во предниот дел се затвора со копчиња.

Материјал: 100% лен

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

 

Материјал: 100% лен 

Materials

Dimensions

Care information