Skip to product information
1 of 5

mushie

Силиконски лажици за самостојно јадење - Румена/Песок

Regular price ден 850.00 MKD
Regular price Sale price ден 850.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Запознајте го вашето мало дете со независно јадење со лажичките за мали деца на Mushie!

Лажицата ќе им овозможи на децата најдобар почеток при откривање на цврста храна; лесната рачка за фаќање е дизајнирана за мали раце што ги прави лесени за држење, а истовремено промовира координација и самодоверба додека децата учат да јадат самостојно.

Лажицата е направена од силикон за храна и е нежна и за чувствителните непца и за забите кои никнуваат.

Материјал: Силикон за храна (со внатрешна структура изработена од пластика за храна без штетно материи)
Погодна возраст: 12 + месеци
Димензии: 10,5 х 2,5 х 1,1 см

Може да се мијат во машина за садови

Materials

Dimensions

Care information