Skip to product information
1 of 1

mushie

Силиконска чаша за ужина - Пудра сина

Regular price ден 950.00 MKD
Regular price Sale price ден 950.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Изработена со две мали рачки за лесно држење од страна на малите раце, нашата силиконска чашка за ужина е отпорна на истурање, па така секое бебе може да ја носи дури и во движење. Мекиот отвор ги осигурува рацете на бебето, и истите лесно можат да се лизгаат внатре и надвор, истовремено чувајќи ја храната безбедно внатре.

Направено е со силикон за храна и без хемикалии.

Инструкции за нега:
Безбедно е за миење во машина за садови.
Ако миете рачно, проверете дали е сува после сушењете.
Може да издржи на температури од -40 степени до 392 степени.

Предупредување: Потребен е надзор за возрасни додека производот се користи. Бебињата и децата не треба да остануваат сами со какви било производи за хранење во кое било време.

Materials

Dimensions

Care information