Skip to product information
1 of 3

mushie

Сет од 2 ракавици за бањање од органски памук - Зелена

Regular price ден 1,200.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,200.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Исчистете ја чувствителната кожа без грижа додека малите уживаат во пилинг со пена со нашата екстра мека и впивлива ракавица за капење.

Изработена од 100% органски памук, бебињата и малите деца ќе го сакаат овој смирувачки додаток во нивната рутина за капење. Дизајниран со сигурна еластична манжетна и универзална големина.

Детали
Направено од 100% органски памук
Еластична манжетна за прицврстување на ракавицата
Сертифицирани со CPSIA и Prop 65
Се препорачува за употреба со Mushie Baby Body Wash & Shampoo
Направено во Кина


Грижа
Измијте ги двете ракавици пред употреба. Машинско перење на 30 степени, со слични бои. Се суши на ниско ниво. Не пеглајте.

Materials

Dimensions

Care information