Skip to product information
1 of 1

harfa

Свесно семејство - книга на српски јазик

Regular price ден 1,350.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,350.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Сите ние имаме способност да воспитуваме паметни, независни, емоционално силни деца, но често сме спречени во тоа од погрешните верувања и лажните митови за родителството, како и нашите внатрешни ограничувања, вели д-р Шефали, почитуван клинички психолог и автор. на светот хит Свесни родители. Нашите стравови и илузии, честопати пренесени од сопственото детство, не спречуваат да станеме најдобриот родител: целосно присутни и свесни.

Оваа извонредна книга, бестселер на Њујорк Тајмс, ви нуди подлабок увид во она што се крие зад родителските грешки и стравови и ви покажува како да воспоставите и негувате врска со вашите деца што ќе ве трансформира во мирен, сочувствителен и мудар родител.

Д-р Шефали ви нуди практични совети, корисни стратегии и многу примери од пракса. Таа, исто така, искрено зборува за нејзиното искуство со мајчинството, со цел да ве зајакне и да ви помогне да подигнете дете кое ќе порасне среќно, слободно, задоволно и самоуверено, охрабрено од сознанието дека сте секогаш тука за него.

Автори: д-р Сабари, Шафали
Број на страници: 404
Повез: меко
Димензии: 150 x 230 mm
Издавач: Харфа

Materials

Dimensions

Care information