Skip to product information
1 of 2

mushie

Ребраста капа - Сива

Regular price ден 800.00 MKD
Regular price Sale price ден 800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Направенa од органски памук, нашата капа е изработена за новороденчиња и има опсег на обемот на главата од 0-3 месеци. Со лесно растегнување и дизајн и со врзан јазол, на родителите и на бебињата ќе им се допадне екстра меката плетена ткаенина.

Добро се комбинира со бебешката наметка со ребрести јазли.

ДЕТАЛИ
Се препорачува за возраст од 0-3 месеци (15,25 - 16,25" обем)
100% органски памук
Произведено во Индија


НЕГА
Се мие и суши на ниска температура, но не надминувајте 40ºC. Измијте ја убаво и пеглајте во обратен правец (ако е потребно). Не користете белило.

Materials

Dimensions

Care information